LÜTFÜ TÜRKER
Davutpaşa tarihine göz attığımızda, Ömer İpek’in otuz yıl süren başkanlığına (1929-1959) başlamasından kısa süre sonra, 1933 yılında hem B, hem de çok güçlü bir genç takım kurulduğunu görüyoruz. Büyük maddi sıkıntılara karşın nerdeyse haftada üç kategoride maç yapmayı başaran takımımızın aldığı çok başarılı neticelerin de, gayrı federe olmamıza karşın semt içinde ve semt dışında büyük ilgi topladığı işin başka bir yönü.
 
Ama daha da sevindirici olan bu B ve genç takımlarda yetişen oyuncuların ilerleyen yıllarda A takımımızın iskeletini oluşturması, hep bir takım ruhunu canlı tutmaları kuşkusuz. Bunun bir örneğini de Lütfü Türker oluşturuyor. B takımda yetişen, A takımda acar bir açık oyuncusu olarak alkış alan forveti, defterleriyle ilk 25 senemizi yetkince belgeleyen Albay Mahir Yağızer şöyle anlatıyor.
 
‘’Lütfü Türker B takımımızda yetişmişti. Kesekağıdı lakabıyla anılırdı. Herkesin tanıdığı ve sevdiği bir sağaçıktı. Boyu kısa olmasına rağmen, çok süratli bir 100 metreci olduğu için kıvrak hareket eder, çizgi üstünden kaleye paralel ortalar yapardı. Ve bu ortaların çoğu gol olurdu.
 
Lütfü hem B takımda, hem de A takımda formamızı hakkıyla giymiş, Davutpaşa’ya çok yararlı olmuştu. Ancak golcü yönü zayıftı. Altmışlı yıllarda semtimizde muhtarlık yapıyor, ama Davutpaşa maçlarına gelmiyor, dahası kulübü takip de etmiyor.’’