KENAN SÖNMEZ
Fındıkzade’nin çilekeş kedileri 2017 Ocak ayında Davutpaşa 1926 ailesine katılan ve U19 takımımızda girgin ve atak futboluyla göz dolduran ve böylece A takımımıza da katkıda bulunmaya başlayan Kenan Sönmez abilerinden gelecek için çok şeyler bekliyorlar.
 
Kenan Sönmez 12 Mart 1998 doğumlu. Metin Baba dost kulüp Yaylaspor’da yönetici, Dilber Anne ise ev hanımı. Kenan çiftin tek çocuğu olma ayrıcalığını yaşıyor.
 
Kenan’ın yaşamı bugüne kadar Çapa sınırları içinde geçmiş; Şehremeni, Şeyh Celal Sokak’ta.  İlköğrenimini semtindeki Gazi İlköğretim Okulu’nda, orta öğrenimini Zeytinburnu’ndaki Haluk Ündeğer Lisesi’nde görmüş. Şu anda yükseköğrenimini bir spor akademisinde yapıyor; Marmara Üniversitesi BESYO’da. Birinci sınıf öğrencisi, spor yöneticiliği bölümünde.
 
Kenan futbola Kocamustafapaşa altyapısında başlamış, lisans aldığı tarih 2010. Tepebağ ve Damlaspor sonrası formasını ıslattığı Gaziosmanpaşa’da geçirdiği iki yıl ise gözlerin üstüne çevrilmesine neden olacak başarılı oyunlarla dolu. Genç, başarılı ve enerjik hocamız Deniz Atak ile şube sorumlumuz Atilla Demir abisinin gözüne de bu yıllarda girmiş olmalı. Kenan’ın aramıza katılışı Ocak 2017.
 
Kenan sağ ayaklı, boyu 1.84. Kafa topları uzmanlık alanı. Golcü özelliği taşıması Davutpaşa 1926 ailesi için çok sevindirici kuşkusuz. Ama sağlam, diri ve güçlü futboluyla takım oyunu için de çok uygun bir forvet gözüküyor.
 
Kenan Galatasaray taraftarı, en beğendiği topçu Burak Yılmaz. Boş zamanlarında sinemaya gitmeyi, futbol maçları izlemeyi, alışveriş yapmayı seviyor. Hayvanlara iyicil duygularla yaklaşıyor, özellikle de köpeklere. İyi bir bilgisayar ve internet kullanıcısı. Playstation oyununda tartışılmaz bir usta olduğunu söylüyor gülümseyerek.
 
Kenan gizemli filmler izlemekten hoşlanıyor, bir de bilim kurgu yapımlarından. Televizyonda bazı dizilere göz atıyor, şu sıralarda İçerde’ye. İyi yüzüyor, tatile çıkmayı seviyor. Favori yaz beldesi küçüklükten bu yana gittiği Avşa. Takım arkadaşları içinde en yakın oldukları  iseBarış Duran, Ahmet Can Boşat ve Semih Akgöz.