İSMAİL YORULMAZ

Davutpaşa 1926 tarihi yığınla kardeşle dolu kuşkusuz. Fındıkzade kedileri Abdurrahman ve Fevzi Palay; Adil, Sait, Şemsettin ve Tahsin Özyedierler; Nail ve Özcan Kır; Kemal, Doğan ve Orhan İren; Hüseyin ve Özcan Güngör; Emin ve Nuri Çayırlıoğlu; Eyüp, Sabahattin, Hayati ve Necati Küçükçavdar; Şerif ve Metin Çekiçler; Selahattin, Burhan ve Reşat Bakikuşağı;  Muharrem, Demir ve Cem Önen; Nevzat ve Ali Açıkgöz; Altan ve Ayhan Ustem; Mehmet ve Hüseyin Çakıroğlu; İsmail ve Celal Demirsoy; Mehmet ve Mesut Ecevit, Alpaslan ve Turgay Eradlı; Tülin ve Necdet Palay adlarını sayıyor hep bir ağızdan.
 
Bu kardeşlere ikisini daha ilave edeyim şimdi. Bugünün unutulmuş iki biraderi bunlar. Aziz ve İsmail Yorulmaz. Mahir Yağızer’in defterlerine başvurup kimmiş İsmail Yorulmaz, öğrenelim!
 
‘’İsmail Yorulmaz ilk kalecilerimizden merhum Aziz’in kardeşidir. Aynen abisi gibi kulübe büyük yararlıklar göstermiş, hizmet etmiştir. Halen altmışlı yıllarda semtimizde oturur, koyu bir taraftarımız olarak çırpınıp durur. Hiçbir maçımızı kaçırmaz.’’