İRFAN YAZICI

Fındızkade’nin çilekeş kedileri 2016-17 mevsiminin başında takımımıza katılan ama hazırlık maçlarında sergilediği şahane oyunlarla bile, hem mırnavların, hem de Davutpaşa 1926 yiğitlerinin büyük beğenisini kazanan İrfan Yazıcı abilerini çok beğeniyorlar. Orta sahanın beyni görünümünde maçlara başlayan Yazıcı 57 numaralı plakalı kentin, yani Karadeniz’in sakin Sinop’unun bir evladı. Ailemizin genelde büyük çoğunluğunu Kastamonu evlatlarının temsil ettiği Batı Karadenizli genç üyelerinden biri.
 
İrfan 3 Ocak 1987 Sinop doğumlu. Oğlak burcunun net ağırlıkta olduğu Davutpaşalılar arasında yeni bir oğlak olarak dikkat çekiyor. Dahası namları daha seksenli yılların hemen başında, Esekapı’dan Sisli Kent’te bile yayılan  dehşetli ’HammersBros’ların küçüğüyle yani Metin Çekiçler ve yaşayan en yaşlı Davutpaşalı Necati Civez ile aynı gün ‘İyi ki doğdun İrfan’ namelerini dinliyor. 
 
İrfan ilk, orta ve lise öğrenimini Bayrampaşa’da tamamlamış.Ardından Anadolu Üniversitesi Eskişehir Üniversitesi işletme bölümünü ve Erzurum Üniversitesi sosyal hizmetler bölümünü bitirmiş. Ama adı ve soyadının verdiği itki ve etkiyle olacak okumaya, ilime irfana doymayan İrfan şu anda Derviş Ay’ın memleketi Niğde’de, Niğde Üniversitesi spor yöneticiliğinde üçüncü üniversite bilgilerini devşirmekle uğraşıyor.
 
İrfan’ın futbola başlaması 14 yaşında.  2001 yılında Yıldırımbosna’da başlıyor ayaktopu yaşantısı. İki yıl altyapıda oynadıktan sonra 2003 yılında Yıldırımbosna’da bu kez profesyonel olarak imza atıyor. Üç sene daha emek veriyor kulübüne. 2007 sezonunda valizlerini topluyor ve gölüyle, göl canavarıyla, depremleriyle, bitmez tükenmez acılarıyla, dondurucu soğuğuyla hatırı sayılır bir şöhret edinmiş Van iline hicret ediyor. Yeni takım Van Belediyespor. Yazıcı’nın ayakları uğurlu geliyor ve üçüncü ligde şampiyonluk yaşıyor Vanlılar. 2008 Cizrespor’dakiralık olarak geçiyor. Futbol mevsimlerinin başlangıçları farklı olduğu için aynı yıl içinde Turanspor ve Küçükköysporiçin de ter döktüğünü izliyoruz genç futbolcunun.
 
2009 yılında Yimpaş Yozgatspor ile yaşanan grup şampiyonluğu ve playoff finaliİrfan’ın  tatlı hatırları arasında. 2010 yılı da Yimpaş Yozgatspor’da geçtikten sonra  2011 Nazilli Beldiyespor ile alınan 3.lig şampiyonluğu gurur verici kendisi için.
 
İrfan’ın yeniden amatöre dönüşü 2012 senesinde. Büyükçekmecespor ile oluyor bu dönüş. BAL’da oynanan final bu seneden bir anı. 2012’deHeask ile SAL’da kazanılan şampiyonluk, 2013’te Avcılar ile SAL’da tadılan başka bir şampiyonluk, 2014 Hasköyspor, 2015 Heaskile BAL’da tadına doyulmayan başka bir şampiyonluk geçmişin şanlı sayfalarına düşülmüş notlar.
 
İrfan Bayrampaşalı ve yaşadığı ilçede bayağı mutlu gözüküyor. Takımımızın evli topçularından. Bir kız evladı var. Yolculuklara çıkmayı, yeni yerler görüp tanımayı, kitap okumayı çok seviyor.