İRFAN AKSELİRFAN AKSEL (1912-19XX)
 
Davutpaşa Spor Kulübü, Davutpaşa Ortaokulu mezunu yedi yiğit tarafından 1926 senesinde kurulduktan sonra tam 10 sene gayrı federe olarak yakın ve uzak mahallelerin güçlü rakipleriyle özel ve şilt maçlarında mücadele etti. Alçak gönüllü bir semt takımı olmamıza karşın, oyuncularımızın gayretle ve fedakarca ellerinden geleni yapmasıyla da çok önemli zaferlere imza attı bu on sene boyunca. 1936 yılında bu çaba, federe olmamız ve liglere katılmamızla taçlanacaktı.  
 
Albay Mahir Yağızer defterlerinde bu gayrı federe geçen on seneyi ve alınan sonuçları titizlikle belgelemiş Fındıkzade, Esekapı ve Alipaşa’nın bilge kedileri için. İşte bu on yılın sağlam savunmacılarından biri de, federe olmamızla birlikte nedense sanki buharlaşıp havaya karışan İrfan Aksel. Yağızer şöyle tanıtıyor bu Davutpaşa 1926 yiğidini.
 
‘’İrfan Aksel 1331 senesinde İstanbul’da doğdu. Çok genç yaşta takımımıza katıldı. Yirmili yılların ikinci yarısından itibaren onbirimizin değişmez oyuncularından biri oldu. Savunmadaki sert ve cesur oyunuyla semtimizde beğeni kazandı. 1936 yılına, yani federe oluşumuza kadar sürekli müdafada yer aldı. İstanbul İkinci Ligine katıldığımız sene futbolu bırakan İrfan bir daha semtte görünmedi.’’