İBRAHİM ATAMER
Davutpaşa 1926 tarihinde,formamızı giymelerine karşın, kendi gerçek yeteneklerini gerektiği gibi sahaya yansıtamamış önemli oyunculardan söz etmek mümkün. Bu topçulardan biri de İbrahim Atamer kuşkusuz.
 
İbrahim Atamer, tarihimizde ilk kez ikinci ligde oynadığımız o unutulmaz 1966-67 mevsiminde oynadı Davutpaşa’da. Yaşı henüz 18 olduğu için, ne yazık ki forvette yer alan iki usta oyuncunun, Babür Bentürk abimizin ve Çetin Marık’ın yedeğinde kaldı. İlk onbirde Nikola Radoviç’ten çok az şans buldu. Yine de oynadığı toplam beş maçta, Konya deplasmanında bir gol atmayı başardı.    
 
 
Albay Mahir Yağızer defterlerinde şöyle tanıtıyor bu topçuyu. ‘’1948 yılında Kandilli’de doğan İbrahim Atamer Anadoluhisarı kulübünde yetişti. İki ayağına da hakim, sağlam bir forvetti. Aramızda bir sene kaldı. Askerliği esnasında İskenderun Denizgücü’nde oynadı. Terhis sonrası ise eski kulübü Anadoluhisarı’na döndü.
 
İbrahim vefalı bir sporcuydu, eski kulübüyle uzaktan da olsa sürekli ilgilenir. Kendi maçı olmadığı haftalarda Davutpaşa maçlarına gelir.’’